Infolegal.ro

Alexcor Trading S.R.L. angajează jurist

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

• studii superioare finalizate in domeniul juridic;
• cunoasterea legislatiei in vigoare;
• experienta pe o pozitie de consilier juridic de minim 3 ani;
• cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
• cunostinte operare PC, MS Office – WORD, EXCEL;
• abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare personala;
• persoana dinamica, rezistenta la stres;
• capacitatea de a stabili prioritati si de a organiza munca intr-un mod eficient;
• capacitate de a respecta termene limita si de a lucra sub presiunea timpului;
• atentie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate.

Descrierea jobului

– intocmirea si revizuirea contractelor încheiate de societate (prestari servicii, montaj/antrepriza, inchiriere/subinchiriere, publicitate etc.);
– asigurarea relatiei cu institutiile statului (cu titlu de exemplu: Administratii Financiare, Taxe si Impozite Locale, Politie, ANPC, OCPI);
– obtinerea tuturor avizelor/autorizatiilor necesare pentru buna functionare a societatii;
– reprezinta societatea in relatia cu Oficiul Registrului Comertului;
– reprezinta societatea in relatia cu instantele judecatoresti pentru solutionarea situatiilor litigioase in care este implicata societatea ;
– oferă consiliere privind legislaţia aplicabilă societatii atat cu privire la relatiile de munca ale angajatilor cat si cu privire la activitatea desfasurata de societate;
– intocmeste diverse adrese, notificari, somatii catre clientii/furnizorii societatii, precum si catre alte persoane fizice si/sau juridice de drept privat sau publice;

Alexcor Trading SRL este o societate cu capital integral privat, constituita in anul 2006, cu sediul in Bucuresti, b-dul Theodor Pallady nr. 52S, sector 3, avand mai multe puncte de lucru atat in Bucuresti, cat si baze de productie in judetul Olt.

Competenta si profesionalismul intregii echipe, precum si respectarea termenelor de executie asumate si a standardelor de calitate ale produselor si serviciilor furnizate, sunt argumentele noastre cu care ne propunem sa satisfacem si chiar sa depasim asteptarile beneficiarilor nostri.

De asemenea, avem in vedere dezvoltarea continua a companiei si consolidarea pozitiei acesteia in randul societatilor care activeaza in domeniul constructiilor si lucrarilor edilitare si de infrastructura, precum si a serviciilor conexe acestora. Ne-am facut remarcati datorita seriozitatii si profesionalismului echipei de conducere si a intregului personal angajat.