Infolegal.ro

ALTEX angajează consilier juridic (București)

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

• Studii superioare de specialitate
• Experienta de minim 3 ani pe un post similar (obligatoriu pe achizitii publice);
• Cunoasterea limbii engleze;
• Excelente abilitati de comunicare, analiza si sinteza;
• Solide cunostinte in legislatia privind achizitiile publice si drept comercial;
• Bune cunostinte de operare PC

Descrierea jobului

• Analizeaza si aproba contractele de achizitii publice de produse si servicii
• Analizeaza si aproba contractele de vanzare-cumparare de produse si servicii in regim B2B
• Analizeaza si aproba toate documentele furnizate de catre departamentele cu care intra in contact si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse
• Redacteaza contestatii, plangeri si clarificari in conformitate cu Legea 98/2016 privind achizitiile publice
• Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora
• Verifica si tine evidenta contractelor gestionate
• Respecta termenele limita de predare a contractelor, impuse de catre superiorul ierarhic

ALTEX GRUP ROMANIA este lider de piața pe segmentul de electronice, electrocasnice, IT&C si multimedia din Romania, iar dorința noastră este sa rămânem pe locul 1, oferind clienților o experiență consistenta si uimitoare.
Altex înseamnă leadership, inovație încredere si garanția unui preț corect pentru produsele de care ai nevoie zi de zi!