Banca Transilvania angajează Ofițer suport monitorizare executare silită

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

Studii superioare si cursuri de formare si/sau pregatire profesionala de specialitate
Experienta in domeniu, pozitie similara, minim 1 an de zile
Inteligenta (gandire logica, memorie)
Perspicacitate si ambitie
Aptitudini de comunicare orala si scrisa
Calm, abilitati de detensionare a situatiilor conflictuale
Abilitati de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor
Atentie la detalii
Operare PC ( Word, Excel, e-mail, internet) – nivel avansat
Disponibilitate la deplasari in teritoriu
Permisa conducere – B

Descrierea jobului

Sa actualizeze creantele debitorilor in dosarele de executare
Sa asigure comunicarea catre birourile executoresti partenere a documentatiei/informatiilor aferente debitelor inregistrate in dosarele de executare
Sa asigure suport specialistilor in monitorizarea dosarelor de executare silita, la cererea acestora
Sa asigure actualizarea in raport executari a informatiilor privind sumele incasate
Sa asigure obtinerea/comunicarea documentelor aferente dosarelor de evaluare a imobilelor aflate in executare
Sa intocmeasca, sa verifice si sa transmita periodic Conducerii societatii rapoarte specifice activitatii desfasurate privind actiunile intreprinse pentru recuperarea sumelor datorate de la debitorii pentru care s-au formulat cereri de executare silita

Banca Transilvania (BT) este Banca Oamenilor Intreprinzatori din Romania. Banca se claseaza pe pozitia a 3-a in topul bancilor din Romania, in functie de active. Misiunea Bancii Transilvania este aceea de a sprijini dezvoltarea mediului de afaceri, prin produse si servicii inovatoare, oferite cu profesionalism.

Istoria BT a inceput in Cluj-Napoca, in 1994, la initiativa unor oameni de afaceri din Cluj. Ideea a fost aceea de a crea o banca locala, un brand de Cluj. Spiritul antreprenorial al fondatorilor a determinat consolidarea pozitiei Bancii Transilvania, intr-o prima etapa in Cluj si, ulterior, la nivel regional si national. Banca si-a orientat la inceput activitatea spre sectorul IMM si, datorita cererii pietei, in scurt timp aceasta a inceput sa se dedice si domeniului retail. In anul 1997, Banca Transilvania a devenit prima institutie bancara din Romania, care a fost cotata la Bursa de Valori Bucuresti.

Strategia bancii este sustinuta de actionari puternici, precum: Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare, care detine 15% din capitalul social si IFC – Divizia de investitii a Bancii Mondiale.