Infolegal.ro

Cabinet Avocat Giurgiu Călin Dan angajează Avocat stagiar

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

– absolvent al Facultăţii de Drept;
-admis Baroul Bucuresti
– cunoştinţe solide de drept civil, procesual civil şi societar;
– abilităţi de comunicare, spirit de echipă, flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate, punctualitate, seriozitate si atenţie la detalii;
– Limba engleza: nivel avansat scris, citit si vorbit;
– competente mediu /avansat PC, Word.

Descrierea jobului

Menţinerea relaţiilor de natură administrativă cu instituţiile publice, instanţele judecătoreşti, autorităţile cu atribuţii jurisdicţionale, notari publici si executori judecătoreşti, organe ale administraţiei publice, precum si a altor persoane juridice;
– redactarea de acte/documente specifice domeniului juridic;
– urmărirea modificărilor legislative, documentarea juridică în vederea formulării acţiunilor în instanţă şi redactarea de cereri de chemare în judecată, note scrise, concluzii etc.;
– redactare/depunere/ridicare cereri în instanţă şi la diverse instituţii;
– atribuţii administrative specifice desfăşurării activităţilor de furnizare servicii juridice.

Descrierea companiei

Cabinet de avocat – litigii şi consultantă juridică.