Infolegal.ro

Cabinet De Avocat Retegan Delia Elisabeta angajează Avocat

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal
– Cunostinte temeinice de drept civil, procedura civila, procedura penala, drept penal;
– Abilitati excelente de comunicare, spirit de echipa si capacitate de integrare in colectiv;
– Abilitati de redactare coerenta a argumentelor juridice invocate si de sustinere a acestora;
– Perseverenta, responsabilitate si integritate;

Descrierea jobului
– Redactarea documentelor specifice;
– Tinerea evidentelor specifice activitatii biroului;
– Fomularea de puncte de vedere pe diferite teme juridice;
– Elaborarea si modificarea de contracte;
– Participarea la intalniri de afaceri, concilieri directe, negocieri contractuale;
– Constituie un avantaj cunoasterea dreptului comercial;
– Alte activitati juridice;

Cabinet avocat “ Delia Retegan “ ofera servicii de reprezentare la toate treptele de jurisdictie din Romania.