Centrul Teritorial Veterinar Sector 2 angajează Consilier juridic

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

– experienta in reprezentarea in instanta a persoanelor juridice (litigii de munca, etc.)
– cunoasterea aprofundata a dreptului muncii si a legislatiei care vizeaza personalul contractual din cadrul autoritatilor publice locale
– rezistenta la stres
– cunostinte avansate in operarea pe calculator
– fidelitate fata de angajator

Descrierea jobului

– reprezinta in instanta interesele institutiei publice locale
– avizeaza documentatia privind achizitiile publice
– intocmeste referate de necesitate, rapoarte de specialitate, note de fundamentare si justificative, etc.
– este consilierul etic al institutiei, asigurandu-se de respectarea standardelor de controlul intern managerial
– acorda viza CFPP in conditiile legii
– este Presedinte al Comisiei de Disciplina constituita la nivelul institutiei si membru al diferitelor Comisii

Centrul Teritorial Veterinar Sector 2 este o institutie publica de interes local, aflata in subordinea Consiliului Local Sector 2, ce are ca atributii si responsabilitati primordiale, asigurarea bunastarii si a sanatatii animalelor aflate in Adaposturile institutiei, animale ce sunt adoptabile sau adoptate la distanta.