Infolegal.ro

KAUFLAND ROMANIA angajează Consilier juridic senior (M/F)

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

Studii juridice
Minim 7 ani experienţă practică în domeniul juridic
Bune cunoştinţe de limba germană/ engleză – cerință obligatorie
Bune cunoştinţe MS Office
Iniţiativă, flexibilitate, capacitate analitică şi de lucru cu termene strânse

Descrierea jobului

Analizează contractele de vânzare-cumpărare imobile și rapoartele Due Dilligence pentru proiectele viitoare
Analizează contractele de antrepriză/ construcții
Analizează contractele de închiriere spații comerciale/depozite în calitate de Locatar sau Locator
Analizează toate documentele furnizate de către departamentele cu care intră în contact și oferă consultanță juridică
Redactează notificări, adrese etc și efectuează orice alte demersuri necesare în legătură cu activitatea departamentului Imobiliar
Actualizează permanent informațiile referitoare la noile modificări de legislație și pune la dispoziție către persoanele interesate noile informații cu impact pentru activitatea acestora
Verifică și ține evidența contractelor gestionate
Respectă termenele limită de predare a informațiilor solicitate, impuse de către superiorul ierarhic
Gestionează relația cu autoritățile în domeniu și, după caz, cu Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară și Cartea Funciară, pe baza solicitărilor

Suntem o companie internațională din industria de retail, care pune accent pe performanță, dinamism și corectitudine. Împreună formăm o echipă puternică, în care fiecare angajat contribuie la succesul nostru. Locul tău e la Kaufland!

Beneficiile tale
Crearea unui mediu de lucru plăcut și motivant pentru colegii noștri este una dintre prioritățile noastre. Pe lângă tichete de masă, asigurări voluntare de sănătate, abonamente la săli de sport, Kaufland oferă și beneficii ce țin de echilibrul între viața personală și cea profesională.

Vor fi contactați candidații care corespund profilului.

Partenerul tău de discuție: Marilena Maftei