ORIENT CERAMIC S.R.L. angajează Asistent departament juridic

Legaturi: Locuri de munca

Cerinte:

– studii superioare;

– curs Inspector Resuse Umane (cunostinte operare programe specializate – ex Revisal);

– experienta min. 2 ani pe un post similar;

– cunostinte de lb. engleza – nivel mediu;

– bune cunostinte operare PC ( MS Office);

– cunostinte privind legislatia muncii si sitemul romanesc de salarizare;

– capacitate de a lucra in conditii de stress si termene limita;

– seriozitate, punctualitate, responsabilitate;

– permis categoria B.

Responsabilitati:

– Intocmire, gestionare si actualizare dosare personal;

– Intocmire documente personal ( contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii, adeverinte necesare salariati, etc.)

– Relationarea si informarea personalului angajat in cazul modificarii documentelor;

– Intocmirea situatiilor/rapoartelor specifice domeniului;

– Reprezentarea societatii in relatia cu institutiile de stat acreditate (ITM, ORC, SPIT, OCPI, ISU) in vederea depunerii/eliberarii documentelor diverse (CCM, certificat constatator, avize ISU/avize functionare, plan incadrare in zona, extras CF si plan cadrastral, etc);

– Redactarea si centralizarea documentelor specifice departamentului Resurse Umane/Juridic (adrese, cereri, instiintari);

– Intocmire documente juridice (somatii de plata, etc.);

– Tine evidenta contractelor de prestari servicii;

– Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ;

– Arhivarea documente;

– Documentare legislativa permanenta.

Beneficiile vor fi discutate in cadrul interviului.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi anuntata ulterior.

CV-urile dvs. pot fi incarcate direct pe site prin aplicare la anunt.

Orient Ceramic a devenit in scurt timp unul dintre cei mai importanti importatori de gresie , faianta, mozaic, piatra naturala, marmura si granit din Romania. In prezent este principalul distribuitor de placi ceramice format mare, care asigura solutii pentru cele mai exigente proiecte.
Avand o echipa de vanzari profesionista, oferim solutiile perfecte tuturor clientilor nostri prin programul de design 3D si experienta acumulata. Partenerii nostrii beneficiaza de suport in amenajarea showroomurilor prin consiliere in mercantizare si diverse modele de expozitoare, pentru a prezenta gama noastra unica de produse.
Portofoliul nostru este format din peste 120 de modele de gresie si 60 de colectii de faianta, toate fiind permanent pe stoc si cu continuitate in aprovizionare pentru fiecare model. Centrul logistic cuprinde o hala de depozitare de pestemp in care marfa este pastrata in conditii optime dar si un parc auto cu autovehicule tip pick-up, autoutilitare si camioane , care asigura livrarea in cel mai scurt timp.
Angajamentul Orient Ceramic a fost intotdeauna acela de a propune o gama de produse care sa satisfaca toate gusturile. Stilurile clasic sau contemporan, potrivirea estetica sau practica sunt toate oferite intr-o gama generoasa de materiale: piatra naturala, marmura , granit , placi portelanate sau glazurate.
Obiectivul companiei Orient Ceramic este de a asigura un suport de neegalat tuturor partenerilor, oferind clientilor nostrii un serviciu de livrare nationala rapid si eficient datorita gamei noastra complete de produse , consiliere si un nivel ridicat al stocurilor.
Placi ceramice pentru baie, bucatarie sau living, gresie portelanata, glazurata sau rectificata …. le avem pe toate .