PSBH, Popescu, Nicolau & Asociatii angajează Avocat definitiv (București)

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

  • Membru/a în Baroul București.
  • Experiență profesională de 2-5 ani.
  • Cunoștințe teoretice și practice temeinice de drept civil și procesual civil.
  • Bună cunoastere a limbii engleze, atât scris cât și verbal;
  • Bune abilităţi de comunicare şi organizare, spirit de echipa.
  • Avocat dedicat profesiei si profesionalismului.

Descrierea jobului

  • Avocat definitiv in cadrul unei echipe formate astazi din 5 avocati definitivi, 4 avocati stagiari, 2 paralegali si personal administrativ.
  • Principalele responsabilitati sunt in legatura cu gestionarea in mod profesional a dosarelor/proiectelor alocate si termenelor aferente.
  • In cadrul sedintelor saptamanale/lunare se valideaza strategiile de urmat in dosare/proiecte.
  • Redactarea documentelor si managementul acestora se realizeaza in cadrul si cu ajutorul unui soft de document management.
  • Clientii, dosarele, termenele impreuna cu pontajele aferente sunt gestionate cu ajutorul unui soft integrat si sincronizat cu portal.just.ro asigurandu-se astfel un acces facil de pe orice dispozitiv.

PSBH, Popescu, Nicolau & Asociatii este o societate civila de avocati inscrisa in evidenta Baroului Bucuresti.