PSBH, POPESCU, NICOLAU & ASOCIATII angajează Avocat definitiv

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

  • Membru/a în Baroul București.
  • Experiență profesională de 2-5 ani, din care cel puţin 2 ani experienţă în domeniul litigiilor.
  • Cunoștințe teoretice și practice temeinice de drept civil și procesual civil.
  • Experienta in dreptul penal al afacerilor constituie avantaj.
  • Bună cunoastere a limbii engleze, atât scris cât și verbal;
  • Bune abilităţi de comunicare şi organizare, spirit de echipa.
  • Avocat dedicat profesiei si profesionalismului.

Descrierea jobului

Avocat definitiv in cadrul unei echipe formate astazi din 4 avocati definitivi, 4 avocati stagiari, 2 paralegali si personal administrativ.

Principalele responsabilitati sunt in legatura cu gestionarea in mod profesional a clientilor, dosarelor alocate, si termenelor aferente.

Activitatea profesionala se desfasoara in cadrul unei echipe formate dintr-un avocat definitiv si un avocat stagiar la care se adauga concursul paralegal-ului si bineinteles suportul intregii echipe.

In cadrul sedintelor saptamanale/lunare se valideaza strategiile de urmat in dosare si pasii de urmat.

Redactarea documentelor si managementul acestora se realizeaza in cadrul si cu ajutorul unui soft de document management.

Clientii, dosarele, termenele impreuna cu pontajele aferente sunt gestionate cu ajutorul unui soft integrat si sincronizat cu portal.just.ro asigurandu-se astfel un acces facil.

Va rugam sa transmiteti aplicatiile catre office@psbh.ro, până la data de 9 octombrie 2017.

PSBH, Popescu, Nicolau & Asociatii este o societate civila profesionala de avocati inscrisa in evidenta Baroului Bucuresti.
www.psbh.ro