Reinvent Business Oportunity angajează Consilier Juridic (București)

Legaturi: Locuri de munca

Tu ai putea fi ocupantul postului, daca poti oferi:

Experienta anterioara in activitati similare
Studii superioare in domeniul juridic
Limba engleza la un nivel avansat
Alte competente: capacitate de negociere, capacitatea de a rezolva situatii neprevazute

Principalele tale sarcini si responsabilitati:
– sa oferi consultanta de natura juridica si consiliere clientilor
– sa te ocupi de completarea formularelor, dosarelor, cererilor clientilor – infiintari societati comerciale, modificari acte constitutive, dizolvari si radieri de societati comerciale;
– sa te asiguri de aplicarea corecta a legislatiei in vigoare (Legea nr.31/ 1990, Legea 26/ 1990, etc.)
– sa intocmesti documentatia pentru obtinerea de avize, autorizatii si certicate necesare functionarii societatii conform dispozitiilor legale in vigoare.

Descrierea companiei

Oferim clientilor servicii juridice si financiare