Infolegal.ro

Rewe Romania angajează Avocat intern / Consilier juridic

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

· Studii în domeniul juridic finalizate;
· Experienţă relevantă pe poziţie de consilier juridic sau avocat de minim 4 ani;
· Excelente cunoştinţe de legislaţie;
· Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office);
· Limba Engleza- nivel avansat;
· Foarte bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;
· Iniţiativă;
· Spirit organizatoric,
· Orientare spre rezultate, cu simt de raspundere capabil sa lucreze eficient;
· Abilitati de analiza si sinteza;

Descrierea jobului

· Intocmirea documentelor juridice (opinii legale, cereri de chemare in judecata, intampinari, notificări, adrese, împuterniciri etc);
· Efectuarea formalităţilor prevăzute de lege (depunerea documentelor) privind: înscrierea de menţiuni la Registrul Comerţului (infiintare puncte de lucru, numire administratori, prelungire mandat administrator, reavizari puncte de lucru, prelungire sedii, alte mentiuni); înregistrare marci la OSIM;
· Redactarea de hotărâri A.G.A.;
· Redactarea si revizuire contracte (civil, comercial, etc.);
· Participarea la termene si asigurarea reprezentarii societatii in instante;
· Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile romane;
· Ofera suport si opinii legale departamentelor societatii, redactare/revizuire regulamente campanii publicitare, concursuri;

Beneficii:

· Asigurare medicala privata;
· Transport asigurat;
· Masa de pranz asigurata;
· Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadul companiei

Rewe România reprezintă în ţara noastră concernul german REWE, unul dintre liderii europeni din domeniul alimentar, cu o experienţă de peste jumătate de secol. La ora actuală grupul REWE este reprezentat în 19 ţări europene, cu o cifră de afaceri de peste 54 de miliarde de EUR şi un număr total de angajaţi de peste 330.000.

Având în vedere puternica expansiune a companiei noastre, oferim şanse de promovare în carieră pentru angajaţii motivaţi şi dornici de a învăţa, pachet salarial atractiv corelat cu performanţele, atmosferă plăcută de lucru, în prezent compania numărând aproximativ 3.800 de angajaţi.

Prin magazinele noastre Penny Market oferim siguranţa unui loc de muncă stabil într-o echipă tânără şi de succes cu multiple posibilităţi de dezvoltare