Infolegal.ro

S.C.A. IORDACHE SI ASOCIATII angajeaza avocat stagiar

S.C.A. IORDACHE SI ASOCIATII angajeaza avocat stagiar cu urmatoarele cerinte:
– experienta in asigurarea asistentei juridice si reprezentarii clientilor in fata instantelor de judecata, a organelor de urmarire penala, precum si a altor institutii publice;
– experienta in redactarea de opinii juridice, cereri de chemare in judecata, intampinari, raspunsuri la intampinare;
– cunostinte de limba engleza mediu-avansat;
– comunicativ;
– spirit de echipa;
– capacitatea de a respecta deadline-uri.

Descrierea jobului
– redactare cereri de chemare in judecata, intampinari, raspunsuri la intampinari, opinii jurdice, notificari, etc;
– asistenta si reprezentare clienti in fata instantelor de judecata, a organelor de urmarire penala, precum si a altor institutii publice;
– desfasurare activitati in fata Oficiului National al Registrului Comertului (redactare acte constitutive, declaratii, depunere documente);
– activitati de Arhiva si Registratura;
-asistarea avocatilor definitivi in pregatirea dosarelor;
– asigurare consultanta juridica in domeniul civil, comercial, societar, fiscal, familiei, muncii;

Societatea civila profesionala Iordache & Asociatii a fost infiintata in anul 2013 de catre Eugen Iordache impreuna cu cativa colaboratori apropiati, avand o experienta a muncii in echipa de mai multi ani.

Ceea ce ne defineste este relatia cu Clientul care nu se rezuma la o colaborare strict juridica, punctuala ca raspuns la o solicitare a acestuia, noi oferim cele mai bune solutii printr-o cunoastere de esenta a activitatilor si obiectivelor sale. In acest mod, in functie de situatie, oferim servicii juridice, solutii fiscale si de afaceri dedicate Clientului.

Nu suntem doar o echipa de teoreticieni si practicieni ai dreptului, noi gasim solutii practice pentru nevoile Clientilor nostri. Competenta noastra cumuleaza Cunostintele, Abilitatile si Atitudinea necesare pentru a fi alaturi de Clientii nostri pe drumul lor catre succes.