Infolegal.ro

S.C. SELIR. S.R.L. angajează Referent Compliance

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare – profil juridic
  • Cunostinte foarte bune de operare PC ( Microsoft Excel, Word, Gmail), soft legislativ.
  • Responsabilitate, loialitate, confidentialitate.
  • Spirit organizatoric.
  • Abilitati de anticipare si viziune.
  • Initiativa si spirit de echipa.
  • Abilitati de comunicare.
  • Persoana deschisa, cu atitudine pozitiva, orientata catre gasirea de solutii.

Descrierea jobului

​​-Ofera consultanta juridica companiei
​-Informeaza si consiliaza compania cu privire la obligatiile ce ii revin in temeiul legislatiei datelor cu caracter personal-Reprezinta interesele societatii in fata persoanelor fizice sau juridice, a autoritatilor si a altor organe administrative sau private
-Informeaza cu privire la modificarile intervenite in domeniul legislativ
-redacteaza si valideaza din punct de vedere juridic activitatile si proiectele companiei.
-ajuta la analiza contractelor existente intre companie si furnizori/clienti si la adaptarea conform legislatiei si intereselor companiei;
– obtine avizele/autorizatiile necesare pentru buna functionare a societatii;

Societatea Selir este o societate cu răspundere limitată (SRL) – italo-română, fondată în anul 1995, care are sediul în oraşul Galaţi (România).

Societatea şi-a început activitatea în anul 1995 prin acordarea de servicii informatice partenerilor din străinătate. Cu trecerea timpului activitatea de informatică s-a consolidat, partenerii noştri fiind foarte mulţumiţi de calitatea şi nivelurile de serviciu a activităţilor prestate de către Selir. De remarcat faptul că întreaga activitate a firmei se desfăşoară în favoarea partenerilor aflaţi în UE din domeniul financiar, bancar şi fiduciar.