Infolegal.ro

Salcianu Attorneys at Law angajează Avocat junior

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal
– persoana organizata, cu gandire logica, atenta la detalii, punctuala;
– capacitate de respectare a termenelor limita

Descrierea jobului
– experienta 1-2 ani maxim;
– cunostinte solide de drept civil si dreptul afacerilor;
– cunostinte de drept procesual civil si experienta in reprezentarea clientilor in instanta;
– experienta in ceea ce priveste redactarea de opinii legale si efectuarea de analize juridice (due diligence);
– experienta in dosarele de registrul comertului
– experienta in ceea ce priveste redactarea/revizuirea/negocierea contractelor;
– cunoasterea limbii engleze – nivel avansat: citit, vorbit, scris; cunoasterea si a limbii spaniole, italiene sau germane constituie un avantaj;
– cunostinte de operare computer.

Utilizând la maximum cunoştinţele legale şi cele privind mediul de afaceri român, dublate de experienţa dobândită prin implicarea în diverse tranzacţii internaţionale, Salcianu Attorneys at Law dispune de resursele necesare pentru soluţionarea unei palete largi de probleme juridice, în special în următoarele domenii: drept societar şi comercial, tranzacţii şi investiţii în domeniul imobiliar, dispute şi litigii, redactarea şi negocierea de diverse contracte, aspecte privind dreptul muncii, aspecte generale de dreptul afacerilor.
Salcianu Attorneys at Law ofera consultanta unui portofoliu stabil de clienti – companii nationale si multinationale.