Infolegal.ro

SC SARGEANT MARINE BITUMEN SRL angajează Consilier juridic

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal
-vechime minim 3 ani in domeniul juridic;
-sa aiba domiciliul in orasul Constanta sau in apropiere;
-are capacitatea deplina de exercitiu;
-nu are antecedente penale;
-licentiat al unei facultati de drept;
-apt din punct de vedere medical pentru exercitarea profesiei;
-cunostinte operare pc;
-bune abilitati de comunicare, negociere, prezentare, planificare;
-foarte bine organizat in exercitarea profesiei;
-atent la detalii;
-cunoscator al limbii engleze la un nivel mediu -avansat;
– sa aiba un cv de prezentare foarte bine organizat si detaliat;

Descrierea jobului
-asigurarea consultantei juridice de specialitate tuturor departamentelor companiei;
-intocmeste, verifica si aproba documente cu caracter juridic/contracte comerciale;
-sa conceapa, sa redacteze si sa avizeze contractele comerciale , civile;
-sa indeplineasca toate procedurile necesare pentru punerea in executare a tuturor titlurilor executorii pe care societatea le detine;
-mentine legatura cu autoritatile si institutiile de profil necesare desfasurarii activitatii clientilor societatii

Obiectul principal de activitate al societatii este :
-comert cu ridicata al altor produse intermediare