SPARL Gilescu Valeanu Nathanzon & Partenerii angajează Avocat stagiar / Asistent juridic

Candidatul ideal pentru postul scos la concurs are urmatoarele cunoştinţe şi calităţi:

  • Cunoştinţe juridice temeinice;
  • Ambiție și dedicare profesională;
  • Cunoștințe avansate de limba engleză;
  • Cunoștințe avansate de limba germană constituie un avantaj;
  • Spirit de echipa, eficienta, responsabilitate, flexibilitate;
  • Excelente abilităţi de comunicare;
  • Cunoştinţe operare PC;

Descrierea jobului

Potenţialul de dezvoltare va fi ridicat deoarece noul membru al echipei noastre va asista echipa de avocaţi şi va fi implicat în în proiectele pe care aceştia le desfăşoară în beneficiul clienţilor noştri.
Pe masură ce acesta îşi va demonstra calităţile, va creşte şi gradul de complexitate al sarcinilor de îndeplinit, unul din scopurile nostre fiind acela de a încuraja dezvoltarea personală şi profesională a angajatilor odata cu dezvoltarea companiei.

Activitatea se va desfasura la sediul nostru din Timişoara.

O echipă talentata si dedicata, oferă clienţilor săi o gamă largă de servicii orientată către partea de business. Cele două birouri – în Bucureşti şi Timişoara – asigură un potenţial unic şi cuprinzător în acest domeniu.
CHSH Gilescu Văleanu Nathanzon & Partenerii oferă consiliere clientilor naţionali şi internaţionali, în primul rând cu privire la fuziuni şi achizitii, drept imobiliar şi al construcţiilor, drept bancar şi financiar, dreptul muncii şi dreptul concurenţei. Avocaţii birourilor noastre din România au atât experienţă internaţională cât şi locală, şi sunt apreciaţi de clienţi pentru abordarea orientată spre business şi dăruirea pentru excelenţă