Grupul UNIKAT angajează Jurist (cu atribuții și de Resurse Umane)

Grupul UNIKAT, cel mai important producător de tâmplărie PVC din centrul țării, dorește să își mărească echipa, deschizând noi oportunități în departamentul de Resurse Umane.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și orientată către calitate hai să ne cunoaștem mai bine!

Candidatul ideal prezintă standard de etică ridicat, aptitudini de organizare, spirit de echipă și bune abilități de comunicare. În plus acesta are:

– studii juridice finalizate
– experiență anterioară în pontaje și administrare de personal
– cunoștințe de legislația muncii și implicit a normelor metotologice de Resurse Umane;
– cunoștințe din legislația specifică domeniului juridic
– bune cunoștințe MS Office (Excel, Word);

Responsabilități:

– menținerea și dezvoltarea relației profesionale cu personalul companiei;
– colectarea, centralizarea și procesarea datelor primare – pontaje, beneficii, rețineri, etc.
– întocmirea documentelor de personal – CIM, AA, fișe SSM, fișe PSI, Decizii, Adeverințe, fișe post, etc.
– evidența informațiilor cu referire la fluctuația de personal și a modificărilor contractuale în vederea înregistrării declarării Revisal
– efectuare și verificare calcul salarial, emiterea statelor de plată și a rapoartelor de salarizare
– întocmire și validare diferite declarații către autorități
– informarea periodică a managementului în legatură cu modificările legislative din domeniu
– propune constant modificări și îmbunătățiri ale procedurilor de lucru interne
– propune acțiuni de motivare a angajaților
– arhivarea fizică și electronică a tuturor documentelor juridice
– recuperarea tuturor documentelor cu caracter juridic de la clienți/ furnizori
– întocmirea/modificarea/ actualizarea/ revizuirea contractelor și altor documente juridice – întocmirea dosarelor privind cereri către instituțiile publice ( Registrul Comerțului, OSIM, Primărie, etc)
– realizarea deplasărilor la Registrul Comerțului și la alte instituții publice
– actualizarea, implementarea și respectarea procedurilor de lucru interne specifice

Beneficii:

– Salariu atractiv
– Bonuri de masă
– Program fix
– Decontarea transportului pentru persoanele din afara orașului Întorsura Buzăului
– Posibilitate de DEZVOLTARE profesională

Deținătoare a brandului UNIKAT, compania noastră este o companie 100% românească, dezvoltată ca și afacere de familie, cu peste 13 ani de experiență în producția și dezvoltarea de sisteme de tâmplărie PVC pentru construcții rezidențiale și industriale. Deținem una dintre cele mai mari fabrici de producție de tâmplărie PVC din zona centrală a României.

Companie în continuă expansiune, se concentrează pe calitatea produselor și serviciilor oferite clienților și pe dezvoltarea susținută a angajaților proprii.

Pentru angajare aplicați direct pe site-ul eJobs sau trimiteți CV-ul dumneavoastră pe e-mail la adresa daniela.arvinte@unikat-group.com.