Infolegal.ro

UTI GRUP angajează Ofițer conformitate senior

Legaturi: Locuri de munca

Candidatul ideal
– Diplomă de licenţă în domeniul juridic sau economic. O diplomă de studii post-universitare reprezintă un avantaj;
– Experienţă minim 5 ani în domeniul riscului (de exemplu finanţare, operaţiuni, achiziţii publice, concurenţă etc.) pentru a identifica orice probleme potenţiale din cadrul societăţii;
– Abilităţi excelente de organizare şi capacitate de prioritizare într-un mediu multioperaţional;
– Abilităţi excelente de comunicare (verbală şi scrisă);
– Abilităţi de diseminare publică a informaţiei;
– Capacitate de a susţine şi determina adoptarea unor soluţii;
– Capacitate de a lucra într-un mediu cu ritm rapid de lucru, orientat către termene limită.

Descrierea jobului
– Asigurarea şi monitorizarea implementării principiilor de etică ale societăţii şi a procedurilor operaţionale prin intermediul unui program de conformitate, dupăa identificarea riscurilor principale din cadrul departamentului pentru care este responsabil;
– Redactarea şi implementarea planurilor de imbunătăţire;
– Revizuirea şi actualizarea periodică a procedurilor interne şi a programului de conformitate;
– Dezvoltarea şi implementarea unui program de formare în domeniul conformităţii;
– Dezvoltarea şi comunicarea obiectivelor programului de conformitate şi raportarea realizărilor;
– Accesarea evidenţelor privind activităţile de monitorizare a conformităţii şi raportarea concluziilor;
– Menţinerea unui jurnal al comunicărilor primite cu privire la conformitate;
– Compilarea unor rapoarte privind apelurile primite, investigaţiile realizate, concluziile şi recomandările elaborate, planurile de acţiune stabilite şi progresul observat;
– Stabilirea şi comunicarea unor proceduri de raportare şi a unor moduri de raportare disponibile (e‐mail, voice mail, cutie de sugestii, etc.)
– Realizarea de interviuri periodice cu directorii fiecărui departament pentru identificarea potenţialelor domenii de risc şi a factorilor de diminuare a riscurilor, precum şi monitorizarea implementării acestora în fiecare department.

UTI este un grup de firme cu 25 de ani de experienţă pe piața din România şi competenţe în multiple domenii: soluţii de securitate și pentru apărare, tehnologia informaţiei şi comunicaţii, instalaţii şi construcţii, soluţii de securitate pentru obiective private, soluții inteligente de transport și taxare, mentenanţă şi administrare.

UTI este integrator de sisteme recunoscut pe piața din România, în timp ce dezvoltarea internațională este unul dintre obiectivele de business ale companiei. În ultimii 5 ani, UTI a dezvoltat proiecte complexe în străinătate, care confirmă capabilitățile de integrator de soluții complexe.

Valorile companiei noastre – Încredere, Excelenţă, Responsabilitate, Integritate – sunt permanent confirmate în relaţiile cu partenerii, colaboratorii şi angajaţii noştri.